Condicions generals de venda

Objecte

Les presents Condicions Generals regulen la compra que el comprador interessat realitzi a través de la pàgina web www.kibuc.com, i quedaran incorporades al seu contracte de compra en pulsar el botó de "Finalitzar Compra" al final del procés de compra, quedant obligat des d'aquest moment al compliment de l'estipulat en les mateixes.

El portal és titularitat de Kibuc Design S.L., amb domicili a Cardedeu (08440), C/Torrassa, Nau 7, proveïda de CIF número B-60544145, i inscrita al Registre Mercantil de Barcelona, presa 30871 foli 121 Full B183835 (en endavant, "Kibuc").

Kibuc pot modificar aquestes Condicions Generals de Compra en qualsevol moment. Les modificacions realitzades, no afectaran en cap cas, les compres que s' hagin efectuat amb anterioritat a l' aprovació de les esmentides modificacions que es regiran en tot cas per les Condicions Generals vigents en el moment de realitzar aquestes altres compres. És responsabilitat de l' usuari conèixer les Condicions Generals de Compra vigents en el moment de l' inici del procés de Compra.

Aquestes Condicions Generals poden ser completades o modificades per clàusules particulars o condicions específiques de certs productes, especialment, pel que fa a exclusió de drets de desistiment, canvis o devolucions pugui referir-se. Consulteu atentament la informació del producte per conèixer aquestes condicions particulars.

L'usuari en acceptar les condicions declara ser major d'edat i disposar de la capacitat jurídica suficient per vincular-se per les presents Condicions Generals de Compra.

Preus i informació al web

El preu dels productes és el que s'indica a la fitxa de producte del web. Aquests preus són variables, Kibuc es reserva el dret a variar aquests preus unilateralment. Qualsevol canvi de preu no afectarà comandes que ja hagin estat acceptades.

El preu mostrat a la pàgina web inclou l'IVA però no inclou despeses d'enviament o muntatge. Quan procedeixis a la compra de la comanda, introduint les teves dades personals i adreça de lliurament podràs veure els costos associats a la teva comanda.

La nostra pàgina web mostra milers de productes disponibles per comprar, tot i que el nostre equip de manteniment revisa constantment els preus i característiques dels productes és possible que detectis algun error de preus. Si no trobes el producte que necessites o vols realitzar modificacions de mesures o acabats visita la teva botiga Kibuc física més propera i el nostre equip d'interioristes t'ajudaran a trobar i dissenyar el teu producte Kibuc o espai a mida.

Les imatges dels productes que pots veure a la nostra pàgina web s'han intentat representar de la manera més realista possible, mostrant els acabats en què podem trobar el producte. Els colors i detalls pot que no es mostrin a la teva pantalla de la manera més fidedigna possible, per la qual cosa són merament informatius i no comprometen Kibuc. Si tens dubtes, dirigeix-te a la teva botiga Kibuc més propera.

Tots els productes que mostrem a la nostra pàgina web estan subjectes als eventuals requeriments de fabricació (estoc de matèries primeres, teixits, etc.) per la qual cosa no podem garantir al 100% la disponibilitat permanent dels nostres productes; en aquest sentit, Kibuc no es fa responsable per la falta de disponibilitat dels productes exposats a la nostra pàgina web.

Igualment, Kibuc quedarà exonerada de les seves obligacions de lliurament del producte en els següents casos:

 • Pagament parcial del producte per part del client, o rebutjat per qualsevol motiu.
 • Omissió d'informació quant als detalls de l'entrega i que impossibilitin la mateixa (a títol enunciatiu, però no limitatiu: adreça incorrecta, dades falses)

En el cas que no puguem complir els terminis de lliurament informats en la fitxa de cadascun dels productes t'informarem amb la màxima brevetat possible per explicar-te les causes del retard i la nova data estimada de lliurament. Tingueu en compte que els terminis de lliurament són orientatius, per la qual cosa Kibuc no es fa responsable per la demora o incompliment dels terminis inicialment indicats en la fitxa de cada producte.

Procés de compra a través del web Kibuc

El procés de compra al web www.kibuc.com s'articula de la següent manera

 1. Fent clic sobre el botó "Afegir al carretó" podràs afegir els productes que desitges a la teva Cistella de la compra. Recorda revisar sempre la informació del producte.
 2. Quan vulguis procedir a la tramitació de la comanda, accedeix a la "Cistella de la compra" per passar a la finalització del procés i realitzar el pagament.
 3. A la secció "Cistella de la compra" podràs veure la següent informació de cadascun dels productes afegits:
  • Article (Fotografia)
  • Descripció
  • Preu d'article/s
  • Quantitat
  • Preu de la tarifa del servei
  • Lliurament aproximat de la comanda
  • Total (€)
 4. Revisa aquesta informació, comprovant la descripció del producte, quantitats i preus.
 5. Introdueix la informació personal que es requereix, prestant especial atenció a l' adreça de lliurament i al telèfon de contacte. Un cop hagis introduït la direcció comprovarem si és possible enviar-te els productes i es calcularan les despeses d'enviament i muntatge. El telèfon de contacte ens servirà per organitzar el moment de l'entrega de la teva comanda.
 6. Per continuar amb la teva comanda i procedir al pagament hauràs d'acceptar les "condicions de venda" i la "política de privacitat". Llegeix atentament les Condicions de Venda de Kibuc.
 7. A continuació triï el "Mètode de Pagament" (Targeta de crèdit, Transferència bancària, per a més informació dels mètodes de pagament de les nostres FAQS)
 8. El procés, en funció del mètode triat condueix a la passarel·la de pagament corresponent. Emplena les dades sol·licitades per procedir al pagament.

Confirmació de la compra online

La pàgina web et notificarà del correcte pagament i rebràs un correu, a l'adreça de correu electrònic que hagis facilitat, amb una còpia de la comanda realitzada.

En aquest primer email de confirmació de la teva comanda, t'enviarem el número de telèfon de contacte i email de la botiga que gestionarà la teva comanda amb la qual pots contactar en tot moment per informar-te de l'estat de la teva comanda.

Tingueu en compte que totes les comandes realitzades a la nostra pàgina web estan subjectes a la nostra acceptació. A banda de rebre la primera notificació de la realització de la compra, t'enviarem una segona notificació amb el detall de la comanda que hagis comprat. Poden passar diversos dies fins que rebis aquesta informació perquè el nostre equip de botiga es revisarà la teva comanda perquè no hi hagi errors.

A banda de la confirmació per email, el distribuïdor de la teva zona es posarà en contacte amb la validesa de la comanda i concretar el termini de lliurament, muntatge, etc.

Data lliurament de la comanda online

En el moment de la compra del producte Kibuc s' indica una data de previsió de lliurament aproximat de la comanda. Aquests terminis de lliurament són orientatius i estan subjectes a disponibilitat dels nostres equips de transport i muntatge, així com de les necessitats de fabricació. No obstant això, serà la botiga Kibuc més propera al teu habitatge qui t'indicarà la data exacta d'entrega i es posarà d'acord amb el lliurament i muntatge de la comanda.

Transport i muntatge d'una compra online

Tots els productes venuts a través de la nostra web requereixen la contractació del servei de muntatge especialitzat, per la qual cosa el lliurament i muntatge serà per part del nostre Servei de Muntadors. La botiga Kibuc més propera al teu habitatge gestionarà i supervisarà tot el procés d'entrega assegurant la teva màxima satisfacció.

Estudia molt bé la posició en què vols ubicar el producte (si necessites ajuda a la teva botiga Kibuc més propera i pregunta pels nostres decoradors) comprova que realment disposes de l'espai necessari i indica als nostres muntadors on vols col·locar el producte muntat. Finalitzat el procés de muntatge, els nostres muntadors recolliran qualsevol resta d'embalatge que hagi generat el producte.

Un cop acabat el muntatge, per garantir el correcte muntatge i la teva conformitat, el nostre servei de Muntadors realitzaran fotografies del producte muntat. Igualment, hauràs de signar un document en el qual confirmem que el producte ha estat correctament muntat, no té cap defecte i totes les seves parts mòbils funcionen correctament. Les fotografies s' emmagatzemaran amb l' objecte de ser prova documental en el cas de reclamacions o disputes posteriors amb el client, tant pel que fa al producte com al servei de muntatge.

En el cas que, durant el muntatge, es detecti qualsevol irregularitat per complementar o reposar una peça defectuosa, per exemple, el servei de muntadors t'informarà i realitzarà una nova comanda a la botiga per solucionar el problema. Les despeses d' enviament, lliurament i muntatge d' aquests nous productes seran a càrrec de Kibuc. A posterior, nosaltres t'informarem del termini d'entrega d'aquests productes en la major brevetat possible.

Política de devolució d'una compra online

Desistiment

Quan hagis rebut una comanda a casa teva que hagis comprat online, disposes d'un termini màxim de 14 dies naturals per gestionar una devolució total o parcial de la teva comanda. Tingues en compte que Kibuc no et reemborsarà l'import del servei de muntatge realitzat a casa teva en cas que se t'hagi cobrat a part, i que tindràs despeses de devolució (Ver tarifa de devoluciones), excepte en cas que el producte rebut estigués defectuós o fos diferent del que compres. En aquest cas, podràs optar a la reparació/substitució del producte sense cap tipus de cost, o a la devolució del producte abonant-te Kibuc el 100% dels imports pagats per tu.

Per poder retornar el producte i que se t' aboni el total del cost associat de la comanda, el producte ha d' estar en perfectes condicions i en cas contrari el bé patirà una depreciació.

Els nostres articles, per les seves condicions, només podran retornar-se mitjançant recollida en domicili per part de professionals muntadors i no podran ser retornats en els punts de venda.
El producte es recollirà en perfectes condicions, manuals, accessoris o regals promocionals inclosos en el seu cas juntament amb una còpia de l' albarà de lliurament.

Per exercir el dret de desistiment, hauràs d'enviar un correu electrònic a devoluciones@kibuc.com, i confirmar la teva decisió de desistir de la compra efectuada. Hauràs d'incloure la següent informació en el formulari de desistiment que t'adjuntem:

 • A l' atenció de: KIBUC
 • Per la present li comunico/comuniquem (*) que desisteixo de mi/desistim del nostre (*) contracte de venda del següent bé/prestació del següent servei (*)
 • Demanat nº/rebut el (*)
 • Nom del consumidor i usuari o dels consumidors i usuaris
 • Domicili del consumidor i usuari o dels consumidors i usuaris
 • Data

Reemborsament

Una vegada els nostres muntadors hagin recollit el moble en el teu domicili, i prèvia comprovació de l'estat del mateix, es procedirà al reintegrament del seu import en els termes establerts en el RDL 1/2007, conforme a la modalitat de pagament amb la qual hagis pagat.

Tingues en compte que Kibuc no et reemborsarà l'import del servei de muntatge realitzat a casa teva, i que tindràs un càrrec per les despeses de devolució., excepte en cas que el producte rebut estigués defectuós o fos diferent al que compres. Recorda que en aquest cas, podràs optar a la reparació/substitució del producte sense cap tipus de cost, o a la devolució del producte abonant-te Kibuc el 100% dels imports pagats per tu.

Revisa la tarifa associada a les devolucions. Tingueu en compte que els costos del servei del muntatge inicial, no se't reemborsaran.

Producte erroni, defectuós o danyat durant el transport

En el moment del lliurament de la comanda si l' article ha arribat defectuós o té algun dany, el nostre servei de postvenda t' informarà i realitzarà una nova comanda de les peces a substituir o reparar. Les despeses d' enviament, lliurament i muntatge d' aquests nous productes seran a càrrec de Kibuc.

A posterior, nosaltres t'informarem del termini d'entrega d'aquests productes en la major brevetat possible.

En cas que et percatis de cops efectuats pel transport en la teva comanda, disposes de fins a 48 hores des del lliurament per comunicar a la botiga o al teu comercial aquests defectes. En la teva comanda disposes del telèfon i email de contacte per contactar amb el comercial que en tot moment t'informarà de l'estat de la teva comanda i ajudarà en tot el que necessitis.

Per tramitar la incidència no t'oblidis d'enviar fotos a l'email que s'indica en la teva comanda perquè quedi constància dels defectes de la teva comanda.

Política de devolució d'una compra en botiga física

A les nostres botigues físiques tots els productes són configurats a mida (personalitzats),pper la qual cosa, respecte d' aquests no hi cabrà dret de desistiment i, per tant,, aquests productes no podran retornar-se ja que formen part de les excepcions al Dret de Desistiment regulades en el RDL 1/2007.

Lliuraments i devolucions

Enviament del paquet

Com a norma general, els paquets s'envien dins de les 48 hores següents a la recepció del pagament, a través d'UPS amb número de seguiment i lliurament sense signatura. Si prefereixes la tramesa certificada mitjançant UPS Extra, s' aplicarà un càrrec addicional. Posa't en contacte amb nosaltres abans de demanar aquesta opció. Sigui quina sigui la forma d'enviament que triïs, et proporcionarem un enllaç perquè puguis seguir la teva comanda en línia.

Les despeses d' enviament inclouen les despeses de manipulació i empaquetat, així com les despeses postals. Les despeses de manipulació tenen un preu fix, mentre que les despeses de transport poden variar segons el pes total del paquet. T'aconsellem que agrupis tots els teus articles en una mateixa comanda. No podem combinar dues comandes diferents, i les despeses d' enviament s' aplicaran per a cadascuna de manera individual. No ens fem responsables dels danys que pugui patir el teu paquet després de l'enviament, però fem tot el possible per protegir tots els articles fràgils.

Les caixes són grans i els teus articles estaran ben protegits.

Garantia

Tots els productes de Kibuc disposen d' una garantia d' àmbit nacional que cobreix qualsevol defecte de fabricació o qualitat durant 2 anys, a excepció de productes en els quals s' especifiqui el contrari.

Per exigir el compliment de la garantia s'haurà de presentar l'albarà o la factura de la compra, que t'haurà facilitat el nostre servei de muntadors en el moment del lliurament de la teva comanda Recorda que la garantia es fa efectiva en el moment de la recepció del producte.
De forma general la garantia només cobreix els desperfectes per transport ocasionats abans de la recepció del material.

La garantia s' exclou expressament en els casos següents:

 • Qualsevol ús del producte que no sigui el propi segons les especificacions i manuals d' ús.
 • Qualsevol manipulació posterior al lliurament
 • Cremades, talls, rocs, arrugues, senyals, aranyes o altres danys causats per animals o per un ús inadequat del producte.
 • Tractament amb productes de neteja que no siguin els indicats segons els consells de manteniment.
 • Deteriorament del color o aspecte extern causat per exposar el producte a l' acció de la llum solar de manera directa o bé a altres fonts de calor.
 • Danys, personals i/o materials, causats com a conseqüència del no compliment, per part de l'usuari, de les normes i instruccions donades per Kibuc per a l'ús i manteniment del producte.